aktualności

Tokyo podbite !

2018-11-19
Tokyo podbite !

Moja indywidualna wystawa malarstwa w Tokyo została wpisana na listę wydarzeń o znaczeniu narodowym w 100 rocznicę odzyskana niepodległości. Tym samym dołączyła do wydarzeń  NIEPODLEGŁEJ.

 

 

 

 

 

Dzielnica Ebisu w dniach 9-30 listopada gości w murach galeri CA BON moją osobę. Moja wystawa zbiega się z obchodami 100 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę.

W galerii CA BON można obejrzeć 13 obrazów olejnych oraz 7 grafik. Do Tokio przybyłem w poszukiwaniu UKIYO-e. Podczas mego pobytu odwiedziłem pracownię drukarza Ukiyo-e Shinkichi Numabe. Hisa Ota, organizator mojej wystawy towarzyszył mi w pracowni oraz tłumaczył w języku angielskim złożony proces drukowania prac drzeworytniczych.

Wernisaż był wydarzeniem lokalnym. Galeria gościła osoby z Tokyo oraz przybyszy z USA, BRAZYLI, SZKOCJI, ANGLI oraz Polski.  Wystawa odbywa się w galerii ギャラリーさぼん 渋谷橋Aビル 1階, 1 Chome-15-16 Hiroo, Shibuya, Tokyo 150-0012, Japonia i potrwa do 30 listopada 2018 roku.

Wystawa realizowana jest przy wsparciu Województwa Zachodniopomorskiego /http://wzp.pl/ oraz Instytutu Polskiego w Tokyo.